تبلیغات
معماری - پدافند هوایی سمنان
Amadgp.ir/جهانی ایده آل خلق کن
پدافند هوایی سمنان
جمعه 8 اردیبهشت 1396 ساعت 06:02 ق.ظ | نویسنده آرمان حبیبی | ( نظرات )

https://amadgp.ir/پدافند-هوایی-سمنان/


مقاله کاملتر در این لینک موجود هست لطفا کلیک نمایید:

https://amadgp.ir/پدافند-هوایی-سمنان/

سربازی اجباری ، اتلاف وقت ، خوشی و ناخوشی ها

اعزام 1 اسفند 95 -دوره آموزشی - پدافند قرارگاه خاتم الانبیا آجا(ارتش) سمنان

مرخصی اولیه:از ساعت 2 بعد اظهر 5 اسفند تا 6 صبح 15 اسفند بنا به دلایلی مرخصی دادن!!

مرخصی عید :از 26 اسفند تا 15 فروردین دادند!!

گردان ها :در 5 روز اول(قبل از مرخصی اولیه) مشخص نشد و بصورت موقت در گردان فتح المبین(بهترین گردان) مستقر بودیم.گردان فتح المبین معمولا دکتری و فوق لیسانس رو در خود جای میده ،گردان بدر فوق لیسانس و لیسانس و سایر گردان ها به ترتیب نصر و احد و خیبر محل مستقر شدن سایر لیسانس ها هستند ترتیب بندی به صورت حروف الفبا میباشد.

مکان:به فاصله حدود چهل کیلومتر از سمنان، بدون هیچ همسایه و آبادی !،برای دیدن پدافند در گوگل مپ اینجا کلیک نمایید.

باد:عدم وجود همسایه باعث شده باد به شدت روی هوا تاثیر بگذاره و به سرعت گرما رو به سرما و سرما رو به گرما تبدیل کنه!!

پوشش:روز اول حتما لباس گرم نیاز بود چون کلی ایستادن و اتلاف وقت در هوای آزاد داشت.اما از روز دوم که لباس های ارتش تحویل گرفته شد اوضاع بهتر میشه( لباس ارتش نسبتا خوب بوده و در مقابل سرما و رطوبت مقاومت نسبی داشت.)

پوتین: وزن خیلی زیادی نداشت ولی برای مسافت طولانی خسته کننده و کم کیفیفت هست

خوراک:روز اول غذای درست درمون نبود مثلا یه کنسرو لوبیا با کمی نون لواش رو دو نفر میخوردن اما از روز های بعد کمی بهتر میشه (کلا روز اول همه چی داغونه!)،اما از غذاها انتظار زیادی نداشته باشید! و آگاه باشید!! که اینجا زیر مجموعه ارتش هست و به پای غذا و کلا امکانات سپاه نمیرسه!

مدارک: همونطور که میدونید علاقه خاصی به کاغذ بازی و تکرار مکررات و فرم پر کردن دارند و این روال آرشیو کاغذی در هر بخش!! محدود به سربازی نمیشه و احتمالا در ادارات یا دانشگاه دید. پس بهتره از هر چیز چندتا کپی داشته باشید!خصوصا پرینت حساب که از بانک باید بگیرید و کپی کارت ملی و شناسنامه.

نظافت:به نظافت خیلی اهمیت بدید چون اگه بیماری بگیرید استراحت درست درمون ندارید و شرایط سختی براتون پیش میاد، بشقاب و قاشق فلزی یادتون نره(فقط فلزی چون لیوان و بشقاب و... غیر فلزی مجاز نیست) .سلف را خود شخص باید بشوره و تحویل بده و از اینجا سلف کسی که درست شسته بود و کسی که خراب کاری میکرد روی هم میرفت و هر دو کثیف میشد. خبری از قاشق و چنگال هم نبود.! که این اوضاع بعد از اینکه به صورت رسمی گردان بندی شدیم سازماندهی شد و به هر شخص یک سلف تحویل داده شد.

حمام: هفته ای 2 مرتبه که در حدود 10 دقیقه باید تمومش کنید!!

گوشی و...: 1اسفند در دژبانی تحویل گرفته شد و هنگام خروج برای مرخصی اولیه( 5 اسفند) به اشخاص پس داده شد اما از دفعات بعد تحویل گرفته نشد (که ای کاش کمدی تعبیه میشد و به صورت رسمی تحویل گرقته میشد!)

فرماندهان(کادری ها) و اراشد(قدیمی ها): گردان فتح المیبن نسبتا رفتار مناسبی داشتند،نصر کمی بدتر شد

سربازها:انواع مختلف در رنگ های متفاوت !! :عاقل،مشنگ،پر ادعا،ترسو،با معرفت،معتاد،بی ادب(دائم الفحشین!!)،اونایی که خودشون نبودن(الکی داش میگفتن!!)،اونایی که فکر میکنن خیلی میدونن (کلی حرف مفت میزدن)،از زندگی سیر های بی انگیزه و با انگیزه ها.

بنا به گفته فرماندهان کمترین مدرکی که پدافند سمنان از دوره ما جذب میکنه لیسانس هست ،اونایی که حرف ج چ ح خ د ذ ر ز بودیم در گردان نصر افتادیم البته این ترتیب بسته به مدارک دکترا و فوق لیسانس هم داشت چون هر چه مدرک دکترا و فوق بالاتر باشه لیسانس ها به گردان پایینتر هدایت میشن

ترتیب بندی گردان ها:فتح المبیبن ،بدر ،نصر ،احد ،خیبر

خود سربازی:به چپ چپ و بدو رو و از همین قضایایی که خودتون میدونید، و احترامات که به قول یکی از فرماندهان الآن بین خود کادری ها کمتر انجام میشه!! ولی باید یاد گرفت.

شرایط:کلا شنیدن حرف های تکراری و به صف شدن و در صف بودن از دسشویی و غذا بگیر تا اسلحه و ...

البته بخش اسلحه و کلاس رزم انفرادی یسری چیزای جالبی داشت

اسلحه: ژ3 که تولید سال 1361 بود لگد معمولی داشت صداش نسبتا زیاد بود ولی نیاز به پنبه برای گوش نداشت

میدون تیر: یه بار قبل عید رفتیم و یک بار احتمالا بعد عید باید بریم

نکته میدون تیر:شما در میدون تیر به خط آش یا خط کمک تقسیم میشید که خیلی فرق نداره و اینا رو در کلاس تمرینی روزای قبل میدون تیر متوجه میشید ولی نکته اینجاست پوکه جنگی نباید گم بشه و راهش اینه که وقتی نفر همراه شما شلیک میکنه شما کلاه تون رو به فاصله حدود 1 یا 2 سانتی متر از جایی که پوکه خارج میشه قرار بدید.

سرماخوردگی:یاور همیشگی در دوران آموزشی!!در عرض چند روز بین تعدادی زیادی از سربازان پخش میشه و این افراد در ایام مرخصی به خانواده هاشون انتقال میدن

آش خور: در مورد مبحث آشخوری باید بگم که اصلا آش در منوی غدایی ندیدیم و نخوردیم!!

هزینه های سرسام آور!!: بنا بر محاسبه ای که تعدادی از دوستان دکترا و فوق در گردان فتح المبین کردند هزینه خورد و خوراک پادگان با بیش 1000 و چند صد نفر به روزی 18 میلیون تومن میرسه حالا بنده گرد میکنم به بیش از 15 میلیون تومن!!(بدون هزینه جابه جایی!)

که امیدارم این هزینه ها ساماندهی شود و به جای هر 5 سرباز یک سربازی استخدام شود و هزینه ای که به صورت حقوق و تغذیه گرما سرما و استهلاک و ساخت ساختمان ها برای 5 سرباز میشود به یک سرباز داده شود که حقوق این سربازی چیزی حدود یک میلیون و دویست هزار تومان در ابتدای استخدامش میشود که امروز خیلی از جوان ها با حقوق کمتر هم حاضر به کار هستند.

دوستان جدید:بستگی به خودتون داره که با چه کسانی همراه خواهید شد،افراد مختلف دیدم: افراد نخبه و دارای امریه،اونایی که اومدن سربازی تا با خیال راحت از کشور خارج شن،افراد شاغل ،افراد معتاد و الاف و...

کتاب جیبی:حتما با خودتون ببرید زبان یا موضوعی که دلتون میخواد

مرخصی:متاهل ها که از نظر مرخصی راحت هستن و هر چهارشنبه ساعت 2 تا 6 صبح شنبه مرخصی دارند مرخصی سایرین بسته به آشناهاشون(متاسفانه)،رفتار خودشون و علتی که بیان میکنن داره که در این میون تعداد زیادی با دروغگویی مرخصی میگرفتند.

امریه:به جاهای مختلف تقسیم شدیم که در این تقسیم ها نقش آشناها بی تاثیر نبود(متاسفانه)،

از حوزه مازندران به بابلسر،تهران ،فردو (اتوبان تهران قم) ،حوالی مشهد و همدان امریه داشتیم

حوزه تهران و کرج:به افسریه، تهران سر، اصفهان

حوزه اصفهان :تعداد زیاد حوالی اصفهان افتاده بودن و تعدادی تهران

حوزه مشهد:به مشهد،کرمان!،اهواز امریه داشتیم

حوزه لرستان: به لرستان خوزستان ،تهران ، دوره کد بابلسر داشتیم

حوزه سمنان:تعدادی کاملا سیستمی و بدون دلیل سهمیه سمنان خوردن(با وجود مدرک گرفتاری!) ،و پایان دوره نداشتند و بهکاری ها هم گردنشون افتاد چند روزهم قرارگاه رفتند که اوضاع مساعدی نداشتند تا چند روز بعد به بخش مورد نظرشون منتقل شوند. عده ای هم که از قبل به اختیار خواستند در سمنان بمونن که اوضاع بدی نداشتند.

اینها حاصل آنچه بود که خود سربازان اظهار کردند و همچنین در این میون تعداد زیادی بصورت دوره کد هست و و در امریه ها عبارت 《دوره کد》 یا 《 عملیات》 و امثالهم زده که دوباره بعد از حدود 2 ماه از نو تقسیم خواهند شد.

پایان دوره:بعد از شایعات بسیار!(که اکثرا توسط سربازان به وجود اومده بود) حدود ساعت 5 بعداظهر شنبه 2 اردیبهشت سوار اتوبوس شدیم و امریه ها مون رو به دستمون دادند و آموزشی رسما تمام شد، و 8 روز فرصت داشتیم خودمونو به یگان جدید معرفی کنیم برای اونهایی که از سمنان(محل آموزشی) فاصله داشتند 10 روز پایان دوره و اونهایی که در رزمایش دماوند حضور داشنتد 2 روز به پایان دوره شون اضافه شد.

سربازان دوره جدید:از شنبه 2 (چون 1 اردیبهشت روزه تعطیل بود و معمولا روز تعطیل اعزام و ترخیص نداریم )اردیبهشت دسته دسته میومدن جیره تحویل میگرفتن میرفتن و 6 ارذیبهشت باید برمیگشتن

اعتراضات:اعتراض به صورت سلسله مراتب میباشد که شما باید گزارش کنید به نفر بالاتر و رسیدگی شود و اگر رسیدگی نشد به مقام بالاتر گزارش کنید ، در 750 درصد موارد اگه از دستشون بربیاد رسیدگی میگردد.و نوع اعتراض بصورت انفرادی هست و دسته جمعی چه به صورت شفاهی و کتبی ممنوع هست!!

اصطلاحات تقسیمات:

عملیات یا دیدبانی:حدود 1 ماه یا 45 روز آموزش میبنید و در اطراف همون یگان میمونید.

پلیس هوایی: حدود 45 روز آموزش دژبانی میبینید بعد به یگان دیگر منتقل میشید

دوره کد عملیات یا دیدبانی یا مولد برق:حدود 45 روز آموزش میبینید بعد به یگان دیگری منتقل می شوید.

ع.س :عقیدتی سیاسی

ح.ا :حفاظت اطلاعات

فاوا:فناوری اطلاعات


ویژگی های کلی یگان بعد از تقسیم:

یگان ها بسیار متفاوت هستند:

از روز برگ در شهر خود در قسمت اداری با کار بسیار کم و بدون نگهبانی(پاس) ، تا تقسیم شدن در مناطق محروم  و عملیاتی با 2 یا 3 ماه کسری خدمت  با کار بدنی فراوان با نگهبانی و مانور  و در گل سینه خیز رفتن و زیر آفتاب تیر و مرداد در دمای 45 درجه 14 ساعت کار کردن !

آشخوری و  و ارزش قائل نشدن برای درجه ، تو مخی!!:مواردی که فکر نمیکردم در سال 2017 داشته باشیم ولی به چشم خودم دیدم!!


پی نوشت:

سختی:تعداد زیادی از دوستان آشنایان یا حتی خانم ها و آقایونی که نمی شناسم به آی دی تلگرام بنده پیام میدن از سختی های  پرسیده بودند، سختی بستگی به شرایط زندگی قبل از سربازی فرد داره به طور کلی میشه گفت سختی هایی داره ،اما بیشتر اتلاف وقت هست.با توجه به آدرس جدید ما در وب "آمد"لطفا نظرات را در لینک زیر را مطرح فرمایید تا سریعتر پاسخگو باشم:

https://amadgp.ir/پدافند-هوایی-سمنان/

مقاله کاملتر در این لینک بالا موجود هست لطفا کلیک نمایید:

مطالب مرتبط:

سربازی اجباری
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
descargar facebook سه شنبه 29 مرداد 1398 02:36 ق.ظ
Hello i am kavin, its my first occasion to commenting anywhere, when i read this article i thought i could also create comment due to this sensible article.
minecraft games دوشنبه 28 مرداد 1398 05:09 ق.ظ
Good day! Would you mind if I share your blog with my zynga group?

There's a lot of folks that I think would really enjoy your content.

Please let me know. Thank you
minecraft games یکشنبه 27 مرداد 1398 08:07 ب.ظ
My brother recommended I may like this blog. He
was entirely right. This put up truly made my day.

You can not imagine simply how a lot time I had spent for this info!

Thank you!
plenty of fish dating site چهارشنبه 23 مرداد 1398 05:17 ب.ظ
Excellent beat ! I would like to apprentice while you amend your web site,
how can i subscribe for a blog website? The account aided me a acceptable deal.
I had been tiny bit acquainted of this your broadcast offered bright
clear idea
dating site پنجشنبه 10 مرداد 1398 12:51 ب.ظ
I am really enjoying the theme/design of your site. Do you ever
run into any internet browser compatibility problems?
A handful of my blog audience have complained about my site not working correctly in Explorer but looks great in Firefox.

Do you have any advice to help fix this issue?
pof https://natalielise.tumblr.com پنجشنبه 10 مرداد 1398 02:12 ق.ظ
Touche. Outstanding arguments. Keep up the good effort. natalielise plenty of fish
plenty of fish سه شنبه 8 مرداد 1398 03:17 ب.ظ
What's Happening i'm new to this, I stumbled upon this I have discovered
It absolutely helpful and it has aided me out loads.
I'm hoping to contribute & help different users like its helped me.
Good job.
natalielise پنجشنبه 3 مرداد 1398 12:47 ق.ظ
Heya i am for the first time here. I found this
board and I find It truly useful & it helped me out much.
I hope to give something back and help others like you helped me.

pof natalielise
plenty of fish dating site سه شنبه 1 مرداد 1398 12:36 ب.ظ
When someone writes an piece of writing he/she maintains the plan of a user in his/her brain that how a user can understand it.

Thus that's why this article is amazing. Thanks!
plenty of fish dating site جمعه 28 تیر 1398 06:55 ق.ظ
Great site you have here but I was wondering if you
knew of any forums that cover the same topics discussed here?
I'd really like to be a part of group where I can get feed-back from other experienced people that share the same interest.

If you have any recommendations, please let me know. Thanks!
how to get help in windows 10 چهارشنبه 26 تیر 1398 06:03 ق.ظ
It's very effortless to find out any matter on web as compared to textbooks, as I
found this piece of writing at this site.
how to get help in windows 10 سه شنبه 25 تیر 1398 03:00 ب.ظ
Does your site have a contact page? I'm having a tough time locating it but, I'd
like to shoot you an e-mail. I've got some suggestions for
your blog you might be interested in hearing.
Either way, great blog and I look forward to seeing it
grow over time.
tinyurl.com دوشنبه 10 تیر 1398 06:32 ب.ظ
My relatives every time say that I am wasting my time here at web, however I
know I am getting knowledge all the time by reading thes fastidious content.
tinyurl.com دوشنبه 10 تیر 1398 04:19 ب.ظ
WOW just what I was searching for. Came here
by searching for معماری - پدافند هوایی سمنان
quest bars cheap یکشنبه 2 تیر 1398 02:58 ب.ظ
My brother suggested I would possibly like this blog. He was totally
right. This submit truly made my day. You can not consider simply how so much time I had spent for this information! Thanks!
plenty of fish dating site شنبه 1 تیر 1398 04:52 ق.ظ
Right here is the perfect web site for everyone who really wants to
understand this topic. You realize a whole lot its almost tough to
argue with you (not that I personally will need to…HaHa).
You certainly put a new spin on a subject
that has been discussed for decades. Wonderful stuff, just great!
quest bars cheap شنبه 25 خرداد 1398 01:24 ق.ظ
Every weekend i used to pay a quick visit this site,
for the reason that i wish for enjoyment, since this this web site conations really pleasant funny data too.
quest bars cheap جمعه 24 خرداد 1398 04:20 ب.ظ
Hi, Neat post. There's a problem along with your site in web explorer, would
test this? IE still is the marketplace chief and a big portion of other folks will omit your magnificent writing because of this problem.
gamefly free trial 2019 coupon دوشنبه 20 خرداد 1398 07:15 ب.ظ
If you would like to improve your experience
only keep visiting this web site and be updated with the most
up-to-date news update posted here.
buy viagra north london یکشنبه 19 خرداد 1398 03:47 ق.ظ

Hello Dear, are you in fact visiting this web site regularly, if so after that you will absolutely get fastidious experience.
buy real viagra online usa شنبه 18 خرداد 1398 11:22 ق.ظ

Hello there, You've done a fantastic job. I'll certainly digg it and personally recommend to my friends. I'm confident they will be benefited from this website.
ps4 top games جمعه 17 خرداد 1398 09:29 ب.ظ
Appreciate this post. Will try it out.
gamefly free trial جمعه 17 خرداد 1398 07:21 ق.ظ
Nice post. I was checking continuously this blog and
I am impressed! Very useful info particularly the last
part :) I care for such info much. I was looking for this certain info for a very
long time. Thank you and good luck.
gamefly free trial جمعه 17 خرداد 1398 04:33 ق.ظ
Good day! I could have sworn I've been to this
blog before but after going through many of the articles I realized it's new to me.
Regardless, I'm certainly pleased I stumbled upon it and I'll be book-marking it and
checking back often!
gamefly free trial جمعه 17 خرداد 1398 02:15 ق.ظ
Actually no matter if someone doesn't understand after that its up to other viewers
that they will help, so here it occurs.
gamefly free trial پنجشنبه 16 خرداد 1398 11:50 ب.ظ
My spouse and I stumbled over here from a different website and thought I might as well check things
out. I like what I see so now i'm following you. Look forward to looking at
your web page again.
gamefly free trial پنجشنبه 16 خرداد 1398 01:15 ب.ظ
It's amazing in favor of me to have a web page, which is useful in support of my know-how.
thanks admin
gamefly free trial چهارشنبه 15 خرداد 1398 08:56 ب.ظ
Unquestionably consider that that you stated.
Your favourite justification appeared to be at the web the simplest factor to consider of.

I say to you, I definitely get irked even as folks consider
concerns that they plainly do not realize about. You managed to hit the nail upon the
top and also defined out the whole thing with no need side-effects ,
other people can take a signal. Will probably be again to get more.
Thank you
gamefly free trial چهارشنبه 15 خرداد 1398 04:16 ق.ظ
Wow that was odd. I just wrote an incredibly long comment but after I clicked submit
my comment didn't appear. Grrrr... well I'm not writing all that over again. Anyways,
just wanted to say wonderful blog!
gamefly free trial سه شنبه 14 خرداد 1398 09:12 ب.ظ
Thanks , I've recently been looking for information approximately this topic
for a while and yours is the best I've discovered so
far. However, what about the bottom line? Are you positive concerning the supply?
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30
 
نویسنده
برچسب ها
نظر سنجی
Awio.ir را چگونه ارزیابی میکنید؟

آمار
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :