Amadgp.ir/جهانی ایده آل خلق کن
پدافند هوایی سمنان
جمعه 8 اردیبهشت 1396 ساعت 05:02 ق.ظ | نویسنده آرمان حبیبی | ( نظرات )


https://amadgp.ir/پدافند-هوایی-سمنان/

مقاله کاملتر در این لینک موجود هست لطفا کلیک نمایید:

https://amadgp.ir/پدافند-هوایی-سمنان/

سربازی اجباری ، اتلاف وقت ، خوشی و ناخوشی ها

اعزام 1 اسفند 95 -دوره آموزشی - پدافند قرارگاه خاتم الانبیا آجا(ارتش) سمنان

مرخصی اولیه:از ساعت 2 بعد اظهر 5 اسفند تا 6 صبح 15 اسفند بنا به دلایلی مرخصی دادن!!

مرخصی عید :از 26 اسفند تا 15 فروردین دادند!!

گردان ها :در 5 روز اول(قبل از مرخصی اولیه) مشخص نشد و بصورت موقت در گردان فتح المبین(بهترین گردان) مستقر بودیم.گردان فتح المبین معمولا دکتری و فوق لیسانس رو در خود جای میده ،گردان بدر فوق لیسانس و لیسانس و سایر گردان ها به ترتیب نصر و احد و خیبر محل مستقر شدن سایر لیسانس ها هستند ترتیب بندی به صورت حروف الفبا میباشد.

مکان:به فاصله حدود چهل کیلومتر از سمنان، بدون هیچ همسایه و آبادی !،برای دیدن پدافند در گوگل مپ اینجا کلیک نمایید.

باد:عدم وجود همسایه باعث شده باد به شدت روی هوا تاثیر بگذاره و به سرعت گرما رو به سرما و سرما رو به گرما تبدیل کنه!!

پوشش:روز اول حتما لباس گرم نیاز بود چون کلی ایستادن و اتلاف وقت در هوای آزاد داشت.اما از روز دوم که لباس های ارتش تحویل گرفته شد اوضاع بهتر میشه( لباس ارتش نسبتا خوب بوده و در مقابل سرما و رطوبت مقاومت نسبی داشت.)

پوتین: وزن خیلی زیادی نداشت ولی برای مسافت طولانی خسته کننده و کم کیفیفت هست

خوراک:روز اول غذای درست درمون نبود مثلا یه کنسرو لوبیا با کمی نون لواش رو دو نفر میخوردن اما از روز های بعد کمی بهتر میشه (کلا روز اول همه چی داغونه!)،اما از غذاها انتظار زیادی نداشته باشید! و آگاه باشید!! که اینجا زیر مجموعه ارتش هست و به پای غذا و کلا امکانات سپاه نمیرسه!

مدارک: همونطور که میدونید علاقه خاصی به کاغذ بازی و تکرار مکررات و فرم پر کردن دارند و این روال آرشیو کاغذی در هر بخش!! محدود به سربازی نمیشه و احتمالا در ادارات یا دانشگاه دید. پس بهتره از هر چیز چندتا کپی داشته باشید!خصوصا پرینت حساب که از بانک باید بگیرید و کپی کارت ملی و شناسنامه.

نظافت:به نظافت خیلی اهمیت بدید چون اگه بیماری بگیرید استراحت درست درمون ندارید و شرایط سختی براتون پیش میاد، بشقاب و قاشق فلزی یادتون نره(فقط فلزی چون لیوان و بشقاب و... غیر فلزی مجاز نیست) .سلف را خود شخص باید بشوره و تحویل بده و از اینجا سلف کسی که درست شسته بود و کسی که خراب کاری میکرد روی هم میرفت و هر دو کثیف میشد. خبری از قاشق و چنگال هم نبود.! که این اوضاع بعد از اینکه به صورت رسمی گردان بندی شدیم سازماندهی شد و به هر شخص یک سلف تحویل داده شد.

حمام: هفته ای 2 مرتبه که در حدود 10 دقیقه باید تمومش کنید!!

گوشی و...: 1اسفند در دژبانی تحویل گرفته شد و هنگام خروج برای مرخصی اولیه( 5 اسفند) به اشخاص پس داده شد اما از دفعات بعد تحویل گرفته نشد (که ای کاش کمدی تعبیه میشد و به صورت رسمی تحویل گرقته میشد!)

فرماندهان(کادری ها) و اراشد(قدیمی ها): گردان فتح المیبن نسبتا رفتار مناسبی داشتند،نصر کمی بدتر شد

سربازها:انواع مختلف در رنگ های متفاوت !! :عاقل،مشنگ،پر ادعا،ترسو،با معرفت،معتاد،بی ادب(دائم الفحشین!!)،اونایی که خودشون نبودن(الکی داش میگفتن!!)،اونایی که فکر میکنن خیلی میدونن (کلی حرف مفت میزدن)،از زندگی سیر های بی انگیزه و با انگیزه ها.

بنا به گفته فرماندهان کمترین مدرکی که پدافند سمنان از دوره ما جذب میکنه لیسانس هست ،اونایی که حرف ج چ ح خ د ذ ر ز بودیم در گردان نصر افتادیم البته این ترتیب بسته به مدارک دکترا و فوق لیسانس هم داشت چون هر چه مدرک دکترا و فوق بالاتر باشه لیسانس ها به گردان پایینتر هدایت میشن

ترتیب بندی گردان ها:فتح المبیبن ،بدر ،نصر ،احد ،خیبر

خود سربازی:به چپ چپ و بدو رو و از همین قضایایی که خودتون میدونید، و احترامات که به قول یکی از فرماندهان الآن بین خود کادری ها کمتر انجام میشه!! ولی باید یاد گرفت.

شرایط:کلا شنیدن حرف های تکراری و به صف شدن و در صف بودن از دسشویی و غذا بگیر تا اسلحه و ...

البته بخش اسلحه و کلاس رزم انفرادی یسری چیزای جالبی داشت

اسلحه: ژ3 که تولید سال 1361 بود لگد معمولی داشت صداش نسبتا زیاد بود ولی نیاز به پنبه برای گوش نداشت

میدون تیر: یه بار قبل عید رفتیم و یک بار احتمالا بعد عید باید بریم

نکته میدون تیر:شما در میدون تیر به خط آش یا خط کمک تقسیم میشید که خیلی فرق نداره و اینا رو در کلاس تمرینی روزای قبل میدون تیر متوجه میشید ولی نکته اینجاست پوکه جنگی نباید گم بشه و راهش اینه که وقتی نفر همراه شما شلیک میکنه شما کلاه تون رو به فاصله حدود 1 یا 2 سانتی متر از جایی که پوکه خارج میشه قرار بدید.

سرماخوردگی:یاور همیشگی در دوران آموزشی!!در عرض چند روز بین تعدادی زیادی از سربازان پخش میشه و این افراد در ایام مرخصی به خانواده هاشون انتقال میدن

آش خور: در مورد مبحث آشخوری باید بگم که اصلا آش در منوی غدایی ندیدیم و نخوردیم!!

هزینه های سرسام آور!!: بنا بر محاسبه ای که تعدادی از دوستان دکترا و فوق در گردان فتح المبین کردند هزینه خورد و خوراک پادگان با بیش 1000 و چند صد نفر به روزی 18 میلیون تومن میرسه حالا بنده گرد میکنم به بیش از 15 میلیون تومن!!(بدون هزینه جابه جایی!)

که امیدارم این هزینه ها ساماندهی شود و به جای هر 5 سرباز یک سربازی استخدام شود و هزینه ای که به صورت حقوق و تغذیه گرما سرما و استهلاک و ساخت ساختمان ها برای 5 سرباز میشود به یک سرباز داده شود که حقوق این سربازی چیزی حدود یک میلیون و دویست هزار تومان در ابتدای استخدامش میشود که امروز خیلی از جوان ها با حقوق کمتر هم حاضر به کار هستند.

دوستان جدید:بستگی به خودتون داره که با چه کسانی همراه خواهید شد،افراد مختلف دیدم: افراد نخبه و دارای امریه،اونایی که اومدن سربازی تا با خیال راحت از کشور خارج شن،افراد شاغل ،افراد معتاد و الاف و...

کتاب جیبی:حتما با خودتون ببرید زبان یا موضوعی که دلتون میخواد

مرخصی:متاهل ها که از نظر مرخصی راحت هستن و هر چهارشنبه ساعت 2 تا 6 صبح شنبه مرخصی دارند مرخصی سایرین بسته به آشناهاشون(متاسفانه)،رفتار خودشون و علتی که بیان میکنن داره که در این میون تعداد زیادی با دروغگویی مرخصی میگرفتند.

امریه:به جاهای مختلف تقسیم شدیم که در این تقسیم ها نقش آشناها بی تاثیر نبود(متاسفانه)،

از حوزه مازندران به بابلسر،تهران ،فردو (اتوبان تهران قم) ،حوالی مشهد و همدان امریه داشتیم

حوزه تهران و کرج:به افسریه، تهران سر، اصفهان

حوزه اصفهان :تعداد زیاد حوالی اصفهان افتاده بودن و تعدادی تهران

حوزه مشهد:به مشهد،کرمان!،اهواز امریه داشتیم

حوزه لرستان: به لرستان خوزستان ،تهران ، دوره کد بابلسر داشتیم

حوزه سمنان:تعدادی کاملا سیستمی و بدون دلیل سهمیه سمنان خوردن(با وجود مدرک گرفتاری!) ،و پایان دوره نداشتند و بهکاری ها هم گردنشون افتاد چند روزهم قرارگاه رفتند که اوضاع مساعدی نداشتند تا چند روز بعد به بخش مورد نظرشون منتقل شوند. عده ای هم که از قبل به اختیار خواستند در سمنان بمونن که اوضاع بدی نداشتند.

اینها حاصل آنچه بود که خود سربازان اظهار کردند و همچنین در این میون تعداد زیادی بصورت دوره کد هست و و در امریه ها عبارت 《دوره کد》 یا 《 عملیات》 و امثالهم زده که دوباره بعد از حدود 2 ماه از نو تقسیم خواهند شد.

پایان دوره:بعد از شایعات بسیار!(که اکثرا توسط سربازان به وجود اومده بود) حدود ساعت 5 بعداظهر شنبه 2 اردیبهشت سوار اتوبوس شدیم و امریه ها مون رو به دستمون دادند و آموزشی رسما تمام شد، و 8 روز فرصت داشتیم خودمونو به یگان جدید معرفی کنیم برای اونهایی که از سمنان(محل آموزشی) فاصله داشتند 10 روز پایان دوره و اونهایی که در رزمایش دماوند حضور داشنتد 2 روز به پایان دوره شون اضافه شد.

سربازان دوره جدید:از شنبه 2 (چون 1 اردیبهشت روزه تعطیل بود و معمولا روز تعطیل اعزام و ترخیص نداریم )اردیبهشت دسته دسته میومدن جیره تحویل میگرفتن میرفتن و 6 ارذیبهشت باید برمیگشتن

اعتراضات:اعتراض به صورت سلسله مراتب میباشد که شما باید گزارش کنید به نفر بالاتر و رسیدگی شود و اگر رسیدگی نشد به مقام بالاتر گزارش کنید ، در 750 درصد موارد اگه از دستشون بربیاد رسیدگی میگردد.و نوع اعتراض بصورت انفرادی هست و دسته جمعی چه به صورت شفاهی و کتبی ممنوع هست!!

اصطلاحات تقسیمات:

عملیات یا دیدبانی:حدود 1 ماه یا 45 روز آموزش میبنید و در اطراف همون یگان میمونید.

پلیس هوایی: حدود 45 روز آموزش دژبانی میبینید بعد به یگان دیگر منتقل میشید

دوره کد عملیات یا دیدبانی یا مولد برق:حدود 45 روز آموزش میبینید بعد به یگان دیگری منتقل می شوید.

ع.س :عقیدتی سیاسی

ح.ا :حفاظت اطلاعات

فاوا:فناوری اطلاعات


ویژگی های کلی یگان بعد از تقسیم:

یگان ها بسیار متفاوت هستند:

از روز برگ در شهر خود در قسمت اداری با کار بسیار کم و بدون نگهبانی(پاس) ، تا تقسیم شدن در مناطق محروم  و عملیاتی با 2 یا 3 ماه کسری خدمت  با کار بدنی فراوان با نگهبانی و مانور  و در گل سینه خیز رفتن و زیر آفتاب تیر و مرداد در دمای 45 درجه 14 ساعت کار کردن !

آشخوری و  و ارزش قائل نشدن برای درجه ، تو مخی!!:مواردی که فکر نمیکردم در سال 2017 داشته باشیم ولی به چشم خودم دیدم!!


پی نوشت:

سختی:تعداد زیادی از دوستان آشنایان یا حتی خانم ها و آقایونی که نمی شناسم به آی دی تلگرام بنده پیام میدن از سختی های  پرسیده بودند، سختی بستگی به شرایط زندگی قبل از سربازی فرد داره به طور کلی میشه گفت سختی هایی داره ،اما بیشتر اتلاف وقت هست.با توجه به آدرس جدید ما در وب "آمد"لطفا نظرات را در لینک زیر را مطرح فرمایید تا سریعتر پاسخگو باشم:

https://amadgp.ir/پدافند-هوایی-سمنان/

مقاله کاملتر در این لینک بالا موجود هست لطفا کلیک نمایید:

instagram.com/amadgp.ir

مطالب مرتبط:

سربازی اجباری
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
دوشنبه 12 شهریور 1397 03:19 ق.ظ
سلام اعزامی ۹۷۰۸۰۱ هستم خدا به دادم برسه
امین دوشنبه 22 مرداد 1397 12:39 ب.ظ
سلام من اعزام 3 شهریور 97 هستم پدافند سمنان
اگر کسی هست پیام بده تلگرام
09358611736
ali. tak. 1373 شنبه 5 خرداد 1397 03:38 ق.ظ
سلام دوستان من دوره 95/10/1 هستم خدمت هم تمام شده اگه کسی سوالی درمورد اموزشی پدافند سمنان داره تو تلگرام پیام بده 09356699103
Madi جمعه 4 خرداد 1397 06:35 ب.ظ
سمنان عالیه عالی
هیجای مث سمنان حال نمیده هیجااااااااااا
ali. tak. 1373 شنبه 8 اردیبهشت 1397 02:49 ق.ظ
سلام من دوره 95/10/1 هستم خدمتم هم تمام شده هر کی هر سوالی در مورد اموزشی و بعدش داره تو تلگرام پیام بده
09356699103
فرهاد جمعه 27 بهمن 1396 08:08 ب.ظ
کسی سوال داشت تو تلگرام پی ام بده ۰۹۱۱۷۵۵۲۹۴۰
سه شنبه 24 بهمن 1396 02:47 ق.ظ
اعزامی همدان سمنان۹۶٫۱۲٫۱
علی دوشنبه 23 بهمن 1396 03:31 ب.ظ
باسلام من ۱۸ ماه سربازی رو در قرارگاه خاتمالانبیا (پدافند هوایی) گذروندم اگر سوالی داشتین میتونین پی ام بدین ۰۹۹۰۵۶۶۶۴۱۶
مهدی دوشنبه 23 بهمن 1396 02:44 ب.ظ
سلام اعزام 2 اسفند 96 از بندرامام
آیدی mehdi_bb@
مهدی چهارشنبه 18 بهمن 1396 11:14 ب.ظ
اعزامی 96.12.2 از لارستان فارس
فوق لیسانس
احمد سه شنبه 17 بهمن 1396 01:39 ب.ظ
اعزام ۹۶/۱۲/۲ همدان پدافند سمنان

کامی سه شنبه 17 بهمن 1396 12:41 ب.ظ
سلام دوستان من از اهواز اعزام 96/12/01 از اهواز به پدافند سمنان هستم اگر کسی هست این شماره ای من هستش در خدمتم واتساپ و تلگرام پیام بدید 09013495887
یکشنبه 15 بهمن 1396 11:31 ب.ظ
سلام دوستان خوبین
1 برج 12 96 اعزامم پدافند سمنان
از خوزستان ماهشهر لیسانس مدیریت
از سرما خوشم نمیاد خداااااااا
09308922960
یاعلی
یکشنبه 15 بهمن 1396 12:50 ب.ظ
سلام اعزام ۲اسفند ۹۶
کسی ههست از ملایر یا همدان پی ام بده تلگرام stuffy35
اطلاعاتیم بقیه دارن بگن
میلاد شنبه 14 بهمن 1396 01:00 ق.ظ
سلام بروبچ من لیسانسم اعزامی یک اسفند ۹۶ پدافند سمنان میخاستم بدونم چجوری مرخصی استحقاقیش چطوره؟مرخصی اسفند دوره طلایی داره؟من بچه ابادانم دفترچم از ابادان فرستادم متولد کرجم خوزستانیا بعد اموزشی معمولا کجا میندازن
شادمهر جمعه 13 بهمن 1396 04:10 ب.ظ
1/10/96 آموزشی پدافند سمنان نبود؟ تموم کردم بلاخره لعنت ب سمنان...
کسی اطلاعاتی خاص میتونی پی ام بده 0990 566 6416
امید پنجشنبه 12 بهمن 1396 01:52 ب.ظ
دوستان آیا کسی در‌مورد پزشکانی که پدافند سمنان افتادن اطلاعی داره؟
چهارشنبه 4 بهمن 1396 02:26 ق.ظ
سلام
اعزامی ۱/۴/۹۶ پدافندم . یگانم پایگاه نوژه همدانه . از تهران کسی هست جابجایی بزنیم . رسته پیاده . درجم گ۲
شماره تمتس ۰۹۳۸۷۹۴۶۶۴۰-۰۹۱۲۵۷۷۰۴۹۳
بهرام چهارشنبه 6 دی 1396 08:04 ب.ظ
سلام دوستان
کسی میدونه دوره کد موبد عمومی برق چیه؟
بابلسر چه جاییه؟
علی شنبه 2 دی 1396 01:21 ب.ظ
سلام
دوستانی ک پدافند سمنان افتادن بهترین یگانه حداقل از نیروزمینی بهتره بعدشم ن مرزبانی میری ن کمین کسانی ک پدافند میوفتن اصولا ادم های خوش شانسی ان
احسان دوشنبه 20 آذر 1396 11:58 ق.ظ
دوستان اعزامی ۰۱ / ۱۰ /۹۶ به گروه تلگرام زیر بیایین.. بیایین با هم آشنا شیم اونجا تنها نباشیم
بهنام پنجشنبه 4 آبان 1396 02:52 ب.ظ
سلام.من مدرک لیسانس صنایع با چند تا مدرک از فنی و حرفه ای دارم آموزشی افتادم پدافند سمنان وساکن زنجان هستم می خواستم بدونم با این وضعیت چند درصد احتمال داره بعد از آموزشی به تهران یا سایر شهر ها بیفتم.ممنون میشم راهنمایی کنید.
مازیار جمعه 21 مهر 1396 09:02 ق.ظ
منم پدافند سمنانم
مازیار جمعه 21 مهر 1396 08:55 ق.ظ
سلام دوستان من 96_8-1اعزامم کسی فوق لیسانس وتک پسری هست کمک کنه بعداموزشی متونیم بگیریم شهرخودمون تبریز
چهارشنبه 19 مهر 1396 03:40 ق.ظ
سلام دوستان.اعزامی۹۶/۸/۱سمنانم .کسی هست؟
محمدعلی سه شنبه 18 مهر 1396 12:34 ب.ظ
سلام من اعزامی 1/8/94بودم محمدعلی لویمی بچه خوزستانم گروهان مدنی برید بهتون خوش میگذره سسول بازی در نیارین به سروان احمدی سلام برسونین فرماندمون بود.زود تموم شد خدا وکیلی از لحظه لحظه خدمتتون استفاده کنید وخوش باشید .
هادی سه شنبه 18 مهر 1396 12:58 ق.ظ
دوره اموزشیم خاتم الانبیا پدافند سمنان۸/۱اعزامم
هادی سه شنبه 18 مهر 1396 12:56 ق.ظ
سلام من خوزستانیم شهرستان ایذه بنظرتون بعدازاموزشی ممکنه امریه بیوفتم خوزستان احتمالش زیاده یاکم
امید یکشنبه 16 مهر 1396 11:59 ق.ظ
سلام رفیق
هر استانی یه جور برگه سفید داره، من از استان فارسم برای من حضرت علی اکبر ننوشته ولی یکی از دوستان که از مشهد بود اینو براش نوشته.
مرکز آموزشت هم همون پادگان پدافند هوایی سمنانه(40 کیلومتری جنوب شرقی سمنان)
مشمول اجبار یکشنبه 16 مهر 1396 09:23 ق.ظ
سلام دوستان.
روی برگه من نوشته:
پدافند قرارگاه خاتم الانبیا اجا - گروه پدافند سمنان
زیرش هم نوشته:
جهت طی دوره اموزشی که مزین به نام حضرت علی اکبر (ع) گردیده است . به ان مرکز معرفی میگردد.
کسی میدونه که مکان طی دوره اموزشی من کجاست؟
مگه دوره های اموزشی نام دارند؟
خیلی ممنونم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
نمایش نظرات 1 تا 30
 
نویسنده
برچسب ها
نظر سنجی
Awio.ir را چگونه ارزیابی میکنید؟

آمار
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic